Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela częstochowska, nr 15
15 kwietnia 2018 r., str. VI

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018

Andrzej Modrzewski

W tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w archidiecezji częstochowskiej wzięło udział ponad 700 osób. Do wyboru było 9 tras. 5 z nich prowadziło na Jasną Górę, 2 do sanktuarium w Praszce, po jednej do Radomska i Gidel. Hasłem przewodnim były słowa: „Droga (pięknego) życia”, które wzywają do podejmowania wyzwań i działań zmierzających do przemiany swego życia.

Każda z tras to przede wszystkim wspaniali ludzie – najpierw ci, którzy przygotowali jej przebieg, zadbali o wszystko, co potrzebne, aby idąc EDK, każdy mógł przeżyć SPOTKANIE Z BOGIEM, następnie ci, którzy podjęli trud i na to spotkanie wyruszyli.

Po raz kolejny spotkaliśmy się z ogromną życzliwością mediów. Audycje w Radiu Jasna Góra, Radiu Fiat, materiał przygotowany przez Telewizję Katowice, publikacja artykułów i pomoc w rozesłaniu plakatów do wszystkich parafii naszej archidiecezji przez Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Wszystkiego nie sposób wymienić, wszystkim dziękujemy!

Poniżej świadectwo Szymona – uczestnika EDK Częstochowa:

„Takie małe przemyślenie po wczorajszej nocy. EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ktoś powie – jak droga krzyżowa może być ekstremalna? Może. Przekonałem się o tym na własnej skórze w nocy z piątku na sobotę 23 marca. Przejście 42 kilometrów trasą Żarki-Letnisko – Leśniów – Jasna Góra, możliwość rozważania 14 stacji podczas tej wyczerpującej drogi jest niesamowita. Ciągła myśl, że nie idzie się samemu, że wraz ze mną jest prawie 300 osób na tej samej trasie, a w całej Polsce w tym samym momencie walczy kilkadziesiąt tysięcy. I ta najważniejsza osoba, Jezus, który idzie ze mną, ja idę z Nim. To daje niesamowitą energię w szczególności na ostatnich kilometrach, a już na pewno metrach, gdy nogi odmawiają posłuszeństwa i do przodu pcha cię wyłącznie wiara. EDK polecam wszystkim, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu, bo nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie”.

EDK 2018 już za nami! Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by EDK odbyła się w naszej archidiecezji, dziękujemy. Warto jednak pamiętać, że na EDK można wyruszyć w każdej chwili – kiedy Ci trudno, kiedy chcesz prosić i kiedy chcesz dziękować. Wystarczy na www.edk.org.pl wybrać trasę, rozważanie i można wyruszyć na drogę pięknego życia, wyruszyć na spotkanie z Bogiem.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński