Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela częstochowska, nr 39
30 września 2018 r., str. VIII

Regionalne pielgrzymki chorych

Tradycyjnie już we wrześniu odbywają się w archidiecezji częstochowskiej Dekanalne i Regionalne Pielgrzymki Chorych i Starszych Wiekiem

W miesiącu tym, kiedy w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Podwyższenia Krzyża Świętego i wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, na diecezjalne kalwarie i do maryjnych sanktuariów przybywają chorzy i cierpiący.

W tym roku pielgrzymkom w dniach 12-20 września przewodniczyli częstochowscy biskupi: abp Wacław Depo, abp senior Stanisław Nowak, bp Andrzej Przybylski i bp senior Antoni Długosz.

W tym roku chorzy i starsi wiekiem wraz ze swoimi duszpasterzami pielgrzymowali do sanktuariów i świątyń wyznaczonych w poszczególnych regionach archidiecezji częstochowskiej. Pielgrzymki odbywały się do: sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, kościoła św. Wojciecha BM w Częstochowie, bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP w Gidiach, sanktuarium NMP Matki Życia w Rozprzy, kolegiaty pw. Nawiedzenia NMP w Wieluniu, Sanktuarium Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w Praszce oraz kościoła pw. św. Stanisława Kostki w Zawierciu.

Początki Pielgrzymek Chorych w archidiecezji częstochowskiej, w takim kształcie jak obecnie, sięgają roku 1993. Ich inicjatorem był abp Stanisław Nowak, pierwszy metropolita częstochowski.

ks. mfPARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński