Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela częstochowska, nr 33
16 sierpnia 2020 r., str. II

Podtrzymali tradycję

Tadeusz Bysina

Wierni, na czele z arcybiskupem seniorem Stanisławem Nowakiem, po raz 36. pielgrzymowali do Kalwarii Zebrzydowskiej.

To pielgrzymowanie przeżywamy jako dziękczynienie za 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, tak szczególnie związanego z Kalwarią Zebrzydowską – powiedział ks. prał. Stanisław Gasiński, kustosz Archidiecezjalnego Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce i organizator pielgrzymki, witając pątników w bazylice Matki Bożej Anielskiej. Tam arcybiskup senior przewodniczył Mszy św. w intencji archidiecezji częstochowskiej, nowych, licznych i świętych powołań do służby Bożej oraz w prywatnych intencjach pątników.

W homilii abp Nowak wskazał na niebezpieczeństwa, które zagrażają nam z zewnątrz przez ideologie wrogie Bogu i Chrystusowemu Kościołowi. Skierował też prośbę do Matki Bożej Kalwaryjskiej: „Matko, ratuj!”.

Po Eucharystii, idąc śladami pielgrzymowania św. Jana Pawła II, pątnicy udali się na dróżki pasyjne, by zanurzyć się w męce Jezusa i wypraszać łaski dla wszystkich wiernych archidiecezji częstochowskiej.

Przy Bramie Zachodniej Jerozolimy ks. prał. Gasiński złożył abp. Nowakowi podziękowanie za świadectwo wiary, niezłomny trud włożony w kształtowanie przez 36 lat duchowości kalwaryjskiej wśród wiernych archidiecezji częstochowskiej i za pielgrzymowanie mimo niedyspozycji zdrowotnej.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński