Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela częstochowska,
lipiec 2021 r.

W duchu dziękczynienia

Ks. Stanisław Gasiński, koordynator pielgrzymki

Już po raz 37. wierni są zaproszeni na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Niedawno przeżywaliśmy trudny dla nas wszystkich czas związany z kolejną falą rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19, a w związku z tym mieliśmy utrudniony dostęp do sakramentów świętych, zwłaszcza do Eucharystii i sakramentu pokuty. Wyrażaliśmy nadzieję, że ten czas szybko minie i z ufnością kierowaliśmy modlitwy do dobrego Boga za pośrednictwem Matki Najświętszej o ustanie epidemii. Dziś, z radością w sercu, możemy planować po raz 37. pielgrzymowanie naszej archidiecezji do sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Prosiliśmy Boga o opiekę i ocalenie podczas owego odcinka kalwaryjskiej drogi życia, teraz chciejmy Mu także podziękować za ocalenie.

Pielgrzymowaniem tym w roku beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy wyrazić pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań.

Tegoroczne pielgrzymowanie pod przewodnictwem abp. Wacława Depo rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. o godz. 10.30 w bazylice kalwaryjskiej. Po tej Eucharystii udajemy się na Dróżki Pasyjne. Pielgrzymi proszeni są o zabranie ze sobą suchego prowiantu, krzesełka turystycznego i nakrycia przeciwdeszczowego. Jednocześnie pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych, przestrzegając zasad bezpieczeństwa zalecanych przez władze państwowe.

Wszystkich duszpasterzy prosimy o powiadomienie wiernych o tym pielgrzymowaniu i zachęceniu ich także przez pomoc w zorganizowaniu środka lokomocji. Zgłaszanie grupy pielgrzymkowej telefonicznie na Kalwarię w Praszce do 25 lipca, tel. 34 359 08 69. W razie nieodebrania połączenia prosimy o nagranie wiadomości głosowej i pozostawienie numeru zwrotnego.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński