Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela, nr 22
3 czerwca 2007 r.

Dzień Skupienia katechetów

Br. Adam Kasprzak FSC

W sobotę 12 maja br. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny na Makowym Wzgórzu w Praszce swój dzień skupienia przeżywali katecheci archidiecezji częstochowskiej. Dniu głębokiej modlitwy i refleksji przewodniczył abp Stanisław Nowak. Dzień skupienia rozpoczęła konferencja ascetyczna Księdza Arcybiskupa, w której podkreślił wartość modlitwy i duchowego rozwoju w życiu każdego, a szczególnie tych, którzy mają prowadzić dzieci i młodzież do Chrystusa. Po niej nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu oraz katecheci mieli okazję skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wielkim duchowym przeżyciem był obchód Dróżek Kalwaryjskich ku czci Pana Jezusa, przeplatany naukami Księdza Arcybiskupa.
Uroczystym ukoronowaniem Dnia Skupienia była Eucharystia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka w asyście ks. kan. Stanisława Gasińskiego – kustosza i gospodarza Sanktuarium na Makowym Wzgórzu w Praszce oraz ks. Norberta Pikuły – wizytatora diecezjalnyego, który z ramienia Wydziału Katechizacji Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Częstochowie przygotował to rekolekcyjne spotkanie.
Nie zabrakło również czasu na osobistą modlitwę przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz dzielenia się doświadczeniami z pracy katechetycznej.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński