Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela, nr 20
17 maja 2015 r.

Majowa nowenna miesięcy

W archidiecezjalnym sanktuarium pasyjno-maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce trwa duchowe przygotowanie do wrześniowej uroczystości koronacyjnej podczas Nowenny Miesięcy. Majowej nowennie przewodniczył ks. prał. Marian Duda, dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego im. Najświętszej Maryi Panny Stolicy Mądrości w Częstochowie. 3 maja br. na Kalwarię przybyli m.in. wierni z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Przedmościu wraz ze swym duszpasterzem – ks. kan. Włodzimierzem Gontkiem.

– Maryja jest Matką, która jest równocześnie Królową i Królową, która pozostaje Matką – mówił w homilii ks. Duda. Przypominając słowa pieśni koronacyjnej, do której słowa ułożył, ukazywał kolejne etapy zawierzenia Maryi i wskazywał, że Ona jako Matka ma prawo od nas wymagać, ma prawo do nas, do naszej czci i miłości. – Ona stale wzywa nas słowami, które można nazwać Jej ewangelią: „Uczyńcie wszystko cokolwiek mój Syn wam powie”. Na zakończenie kustosz – ks. prał. Stanisław Gasiński podziękował wszystkim za dar wspólnej modlitwy.

16 maja przed oblicze Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia przybędą wierni z regionu zawierciańskiego. Będzie z nimi abp senior Stanisław Nowak. Kolejna Nowenna Miesięcy będzie miała miejsce 6 czerwca. Będą wtedy pielgrzymować wierni z parafii św. Mikołaja z Rudnik wraz z proboszczem – ks. kan. Krzysztofem Błaszkiewiczem oraz wierni z parafii Trójcy Przenajświętszej z Ostrówka z proboszczem – ks. kan. Sylwestrem Kubikiem. Czerwcowej nowennie będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Kazimierz Szymonik.

(jłm)PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński