Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela, nr 18
1 maja 2011 r.

Rozśpiewana Praszka

(jłm)

13 kwietnia na Kalwarii w Praszce miał miejsce II Przegląd Pieśni Kalwaryjsko-Pasyjnej. Najpierw w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej sprawowano Mszę św. dziękczynno-błagalną pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka. Wraz z Jarosławem Tkaczyńskim, burmistrzem Praszki, objęli oni honorowy patronat nad przeglądem. Zebranych powitał kustosz sanktuarium ks. prał. Stanisław Gasiński wspólnie z Kalwaryjskim Bractwem Męki Pańskiej.
Przegląd koordynował ks. Mariusz Gieszczyk, miejscowy wikariusz. – Jan Paweł II mówił, że męka Pana Jezusa to był szczyt miłości Boga do każdego z nas. Ta miłość Boga do nas jest godna naszej miłości do Niego, a miłość wyraża się też przez pieśń. Kalwaria była zawsze miejscem pieśni ludowej, serdeczniej, płaczącej z miłości do Jezusa, błagającej łzami o miłosierdzie Boże – mówił na początku Metropolita Częstochowski. W skład jury weszły następujące osoby: przewodniczący – Ksiądz Kustosz i Proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Praszce, Jarosław Tkaczyński, Bogusław Łazik, przewodniczący Rady Miejskiej w Praszce, Ksiądz Wikariusz, Mirosław Kowalczuk, absolwent konserwatorium we Lwowie oraz Joanna Holak, nauczycielka gimnazjum w Praszce.
Uczestnicy przeglądu zostali ciepło przyjęci przez wszystkich zebranych, otrzymując od sponsorów stosowne nagrody. Zdobywcy pierwszych miejsc to: w kategorii chórów – chór „Pochodnia” z Częstochowy; w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych – praszkowska kapela „Wyderka”; w kategorii zespołów wokalnych – zespół „Trójeczka” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Praszce; w kategorii solistów – Klaudia Walentek z Gniazdowa.
Uczestnicy przeglądu otrzymali statuetki ufundowane przez Urząd Miasta Praszki, natomiast Sanktuarium Kalwaryjskie na Makowym Wzgórzu ufundowało dyplomy oraz Modlitewnik Praszkowski „Oto Matka Twoja” z pieśniami kalwaryjskimi.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński