Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceDrodzy Przyjaciele
Kalwaryjskiego Sanktuarium w Praszce

Dzięki Bożej Opatrzności, błogosławieństwu Ojca św. Jana Pawła II oraz księdza arcybiskupa Stanisława Nowaka metropolity częstochowskiego, budowa sanktuarium kalwaryjskiego w Praszce na Makowym Wzgórzu trwa pomimo rozmaitych przeszkód już od ponad dwudziestu lat.

Jako proboszcz Parafii Św. Rodziny i kustosz sanktuarium nie bez lęku podejmuję nieustannie decyzje o dalszej sukcesywnej rozbudowie obiektów sakralnych na Kalwarii w Praszce.

Dzięki Bożej i ludzkiej pomocy to nowe miejsce kalwaryjskiego kultu na terenie archidiecezji częstochowskiej ciągle się rozwija. Składam gorące podziękowanie, Bóg zapłać dla wszystkich, którzy dotychczas mieli swój udział w tworzeniu tego Bożego dzieła, moim przyjaciołom w kraju i za granicą oraz miejscowym parafianom.

Drogi Przyjacielu, zapraszam Cię serdecznie do odwiedzenia tego świętego i pięknego miejsca, położonego na ziemi wieluńskiej, gdzie spotykają się granice śląska, małopolski i wielkopolski.

Matka Boża Kalwaryjska, o której mówił Jan Paweł II Wielki, że wychowywała Jego serce od najmłodszych lat, zgodnie z Jego testamentalnym życzeniem króluje także w Praszce. Ona zaprasza Cię i czeka na Ciebie Drogi Pielgrzymie.

Niech więc zgodnie z intencją Jana Pawła II, wychowuje nas wszystkich przez Jej królowanie w naszych sercach i umysłach każdego dnia w prawdzie i miłości.

Chcę i to podkreślić, że regularnie, wspólnie z wiernymi modlę się w czasie Mszy św. za wszystkich dobroczyńców tego miejsca, żywych i zmarłych i za Was Bracia i Siostry, którzy coraz liczniej przybywacie do tego świętego miejsca nad Prosną.

Szczęść Wam Boże Drodzy Przyjaciele!

Ks. prałat dr Stanisław Gasiński
Kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego w Praszce


PIELGRZYMKI ZGŁASZAMY TELEFONICZNIE PRZYNAJMNIEJ MIESIĄC PRZED PRZYJAZDEM
tel. (34) 35–90–869

W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI OPERATORA
PROSIMY ZOSTAWIĆ WIADOMOŚĆ PO SYGNALE
I NUMER TELEFONU, A ODDZWONIMY

DZIĘKUJEMY ZA KONTAKT.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński